Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка по всій Україні

Безкоштовна доставка по всій Україні

Детально

 Україна, м Київ, вул. Миколи Ушакова, 1-Г  Україна, м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В

Контактна інформація

Графік роботи:

пн-пт 09:00-19:00

сб-нд 11:00-17:00

Наша адреса: Київ, М. Ушакова 1Г

Наша адреса: Київ, Микільсько-Слобідська, 4В

Порівняння різновидів водонагрівачів

Різновиди водонагрівачів

Бойлер - найпопулярніший тип нагрівального обладнання, що використовується для підігріву води в системі. Існують різні види водонагрівачів, які працюють на газу, електриці. Вони можуть підігрівати заздалегідь підготовлений обсяг води або гріти проточний потік рідини, видаючи з кранів і змішувачів відразу гарячу воду.

Різні формати підходять для різного типу приміщень. Типи бойлерів розрізняються по ефективності і економічності, а також за розмірами і місцем монтажу. Тому перед тим, як купити проточний водонагрівач або пристрій іншого типу, необхідно вивчити їх технічні характеристики і зробити порівняння.

Які види нагрівачів бувають за способом нагріву води

Виділяють наступні категорії газових і електричних водонагрівачів:

Що таке накопичувальний нагрівач

Накопичувальний нагрівач

Накопичувальні моделі, що працюють на електриці, є найбільш популярними серед населення. Це викликано тим, що для них не потрібне підключення газу, а асортимент дозволяє підібрати варіант потрібного обсягу під конкретну кількість людей, які проживають в квартирі або будинку.

Конструкція передбачає наявність ємності на 10-100 літрів, куди набирається холодна вода із загальної водопровідної системи. Нагрівальний елемент всередині за короткий час сприяє тому, що холодна вода стає гарячою і подається в змішувачі та крани, коли вони відкриваються. Пристрої такого типу мають електронний блок управління, який контролює температуру, ступінь нагріву.

Накопичувальні моделі актуальні для будинків і квартир, де проживає кілька людей. Бойлери з меншим об'ємом коштують дешевше. Але тут необхідно враховувати обсяг споживаної води, так як при невідповідності обсягу бойлера і рівня споживання, користувачі можуть відчувати перебої в подачі гарячої води (доведеться чекати, поки бойлер нагріє знову холодну воду). Пристрій здатний подавати воду відразу на кілька змішувачів.

З недоліків такого типу нагрівачів можна виділити великі габарити (особливо для моделей з об'ємним баком). Для малих однокімнатних квартир буде проблематичним монтаж такого бойлера в санвузлі або ванній кімнаті. Також користувачі відзначають, що великі накопичувальні пристрої споживають більше електрики.

Якщо вибрати невірний обсяг, можна, або переплачувати за електроенергію, або мати досить обмежений запас гарячої води за один цикл.

Види електричних водонагрівачів відрізняються за типом монтажу. Існують варіанти для установки на підлозі або на стіні.

Проточні водонагрівачі: опис і порівняння

Проточні водонагрівачі

Існує два види проточних водонагрівачів: газові та електричні. Назва пристрою говорить сама за себе. У них вода з комунікаційних систем нагрівається не в баку, а безпосередньо в момент проходження води через систему пристрою. Їх переваги - це компактний розмір і можливість монтажу навіть в тумбі під раковиною.

Існує ряд недоліків - такі типи водонагрівачів витрачають багато електроенергії або газу (в залежності від типу живлення). Тому для їх установки потрібно трифазна лінія електрики в будинку або квартирі. Також вони не подають гарячу воду відразу на кілька змішувачів. Тому їх частіше встановлюють в нових невеликих квартирах, де один санвузол.

Що таке бойлери непрямого нагріву

Бойлер непрямого нагріву - це теплове обладнання, яке призначене для нагрівання води в системі. Як енергія використовується тепло, утворене від опалювального котла, що робить такий нагрівач більш економним.

Види бойлерів непрямого нагріву:

Представлені види відрізняються формою, конструкцією і типом монтажу. Більш прості в монтажі підлоги варіанти, однак вони призначені для котелень, де бойлер можна встановити поруч з опалювальним котлом і підключити відразу всі системи до розведення. Вертикальні моделі більш компактні - їх можна встановлювати в невеликих приміщеннях, в офісах або однокімнатних квартирах.

Горизонтальні варіанти є альтернативою вертикальним бойлером. Їх частіше вибирають ті, хто хоче заощадити нижню частину стіни і повісити бойлер над пральною машинкою або раковиною.

Комбінований водонагрівач

Комбінований водонагрівач

Для багатьох власників будинків або квартир оптимальним буде комбінований водонагрівач. З його допомогою можна в теплу пору року нагрівати воду електрикою, а взимку - газом, при наявності газової опалювальної системи. Принцип дії полягає в тому, що тепло від котла передається на теплоносій, який через змійовик і нагріває потрібний обсяг води в баку. При цьому нагрів при активному опаленні може здійснюватися, як від твердопаливного, так і від газового котла.

При виборі головне дотримуватися нормованих параметрів потужності котла і обсягу бака в нагрівальному устаткуванні. Мінімальна потужність котла для роботи комбінованого бойлера становить 16 кВт. Щоб заощадити подальший сімейний бюджет на комунальних платежах, рекомендовано підбирати комбіновані моделі з встановленим термостатом.

Такий вид накопичувальних водонагрівачів також буває в підлоговому і в настінному виконанні. Цей варіант дозволить заощадити на електроенергії при підігріві води на один або кілька змішувачів і кранів. Тому його рекомендовано встановлювати в заміських будинках, де встановлено двоконтурний котел на газі або дровах (вугіллі).

Установка будь-якого з видів водонагрівачів дозволяє отримати безперебійну подачу гарячої води, навіть якщо стався прорив в центральній магістралі.